wtorek, 5 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Ukrainy spotkał się z szefem Pentagonu
Fot. president.gov.ua,
Fot. president.gov.ua,

Prezydent Ukrainy spotkał się z szefem Pentagonu

Share Button

James Mattis, sekretarz obrony USA wziął udział w obchodach 26 rocznicy ogłoszenia niezależności Ukrainy.

Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych wziął udział w uroczystej paradzie wojskowej w centrum Kijowa. Następnie spotkał się z prezydentem Ukrainy, Petro Poroszenką. Podczas spotkania omówiono kwestie współpracy wojskowej pomiędzy oboma krajami.

„Panie Prezydencie, stanąć obok Pana w ten dzień to dla mnie wielki zaszczyt. USA także stoją razem z Ukrainą. Wspieramy was w przeciwdziałaniu zagrożeniom, będziemy dalej wspierać waszą suwerenność i integralność terytorialną” – powiedział James Mattis. Przypomniał, że Waszyngton będzie nadal wspierał na forum międzynarodowym działania na rzecz zagwarantowania bezpieczeństwa Ukrainy i jej obywateli. „Rozumiemy wyzwania strategiczne, jakie pojawiły się w związku z rosyjską agresją” – powiedział sekretarz Mattis.

„Nigdy nie zaakceptujemy faktu aneksji Krymu przez Rosję” – dodał szef Pentagonu.

Petro Poroszenko wyraził wdzięczność amerykańskim partnerom za efektywną pomoc wojskową, którą Ukraina otrzymywała od pierwszych dni agresji. „Jesteśmy wdzięczni za pomoc w przygotowaniu ukraińskich specjalistów, pomoc ze strony doradców w reformowaniu sektora obronnego i bezpieczeństwa” – powiedział prezydent Ukrainy, dodając, iż podczas rozmów uzgodniono dalsze rozszerzenie współpracy w sferze obronności, w tym w ramach NATO.

Na podstawie: president.gov.ua,

Share Button

Czytaj również

Anthony Blinken, sekretarz stanu USA \\ Fot. rp.pl

Blinken: Rosja już przegrała wojnę z Ukrainą

Sekretarz stanu USA zapowiedział także dalsze wsparcie dla Kijowa „Ukraińcy bronią się z niesamowitą odwagą, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.