środa, 20 Styczeń, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa: chcemy działań w duchu partnerstwa i jedności
Фото: facebook.com/SophiaKyiv
Фото: facebook.com/SophiaKyiv

Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa: chcemy działań w duchu partnerstwa i jedności

Share Button

Ukraina i Polska chcą rozszerzyć dialog na poziomie regionalnym i ogólnoeuropejskim, umocnić wzajemne wsparcie, poznanie i solidarność pomiędzy oboma narodami – napisano w oświadczeniu podsumowującym obrady VII posiedzenia Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa.

Spotkanie odbyło się 3 czerwca br. w Kijowie Akademii Dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy. Omówiono możliwości praktycznego rozwoju współpracy w zakresie organizacji wydarzeń o charakterze naukowym, społecznym, edukacyjnym, gospodarczym i innych, jak również rozwój programów wymiany młodzieży. Szczególny nacisk, zgodnie z podjętą uchwałą, ma zostać położony na zwiększenie liczby inicjatyw o charakterze edukacyjnym.

Podczas obrad podjęto również decyzję o ustanowieniu nagrody im. Bohdana Osadczuka jako symbolu porozumienia pomiędzy Ukraińcami i Polakami. Zwrócono się także z apelem do władz Kijowa o nadanie jednej z ulic ukraińskiej stolicy imienia Jerzego Giedroyćia.

Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa rozpoczęło swoją działalnośc 25 lutego 2011 roku. Od 15 marca 2017 roku obraduje w nowym składzie, z udziałem naukowców, dziennikarzy, politologów i działaczy społecznych z Polski i Ukrainy. Kolejne spotkanie planowane jest na drugą połowę 2017 roku w Polsce.

Na podstawie: mfa.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. belta.by

Białoruś-Ukraina: koniec roku pod znakiem oskarżeń Łukaszenki

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko stwierdził pod koniec grudnia 2020 roku, że z Ukrainy, Polski i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.