czwartek, 22 Marzec, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Ukrainy i kanclerz Niemiec spotkają się w Berlinie
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Prezydent Ukrainy i kanclerz Niemiec spotkają się w Berlinie

Share Button

W przyszłym tygodniu Petro Poroszenko i Angela Merkel będą rozmawiać w stolicy Niemiec na temat dalszych prac w ramach formatu normandzkiego.

„Za tydzień spotkam się z kanclerz Niemiec w celu przygotowania kolejnych posiedzeń wielostronnych w ramach formatu normandzkiego” – powiedział Poroszenko podczas konferencji prasowej nt. reżimu bezwizowego. Najprawdopodobniej, tematem rozmów będą dalsze prace nad rozwiązaniem konfliktu zbrojnego na Donbasie oraz konsekwencje wprowadzenie reżimu bezwizowego dla obywateli Ukrainy, który ma funkcjonować od 11 czerwca br.

Jak na razie nie wiadomo, jakie stanowisko w kolejnej turze rozmów będzie prezentował zaprzysiężony dziś nowy prezydent Francji, Emmanuel Macron.

Porozumienie Mińsk-2, które ma regulować sytuację na Donbasie nadal nie jest przestrzegane przez prorosyjskich separatystów. W ostrzale dzielnicy mieszkaniowej Awdijewki w sobotę, 13 maja, dokonanym z artylerii kalibru 152 mm zginęły cztery osoby, a jedna została ciężko ranna.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Святослав Сірий, Андрій Бондар. Фото: POLUKR. net / Андрій Поліковський

Korpus Narodowy: wiemy, kto spowodował wybuch na Cmentarzu Łyczakowskim

Przedstawiciele lwowskiego ośrodka partii „Korpus Narodowy” i związanej z nią struktury „Drużyny Narodowe” wystąpili na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.