wtorek, 7 Lipiec, 2020
pluken
Home / Wydarzenia / 77 rocznica Zbrodni Katyńskiej w Bykowni

77 rocznica Zbrodni Katyńskiej w Bykowni

Share Button

9 kwietnia przedstawiciele Ambasady RP, Attache Obrony, Konsulatu Generalnego w Kijowie i miejscowych Polaków wzięli udział w uroczystości upamiętniającej 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 7 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.

– Przybyliśmy tu dzisiaj żeby zaświadczyć, że pamiętamy co wydarzyło się 77 lat temu kiedy zamordowano polskich oficerów w Katyniu i tu na tych ziemiach. Przez wiele lat nie można było poznać prawdy, długo zaprzeczano i wmawiano, że zbrodni dokonali Niemcy (…) zebraliśmy się żeby upamiętnić również drugą tragedię sprzed 7 lat, kiedy polska elita polityczna leciała do Smoleńska, by uczcić 70 rocznicę zbrodni w Katyniu.

Dowiedzieliśmy się niedawno, że przed rocznicą pojawiły się tablice w Katyniu ustawione przez stronę rosyjską. Tablice upamiętniające los jeńców sowieckich z Wojny Polsko-Bolszewickiej. To jest próba relatywizacji, gdyż nie można zestawiać śmierci z chorób i złych warunków z brutalnym zamordowaniem strzałem w tył głowy. Jeśli taka relatywizacja będzie postępować, w Europie po raz kolejny powtórzą się wydarzenia z przeszłości. – Ambasador RP Jan Pieklo.

Modlitwę odprawił misjonarz św. Wincentego a Paulo ks. podharcmistrz Sławomir Wartalski.

Informacja zaczerpnięta z FB Ambasady RP w Kijowie. 17858950_1864368510518624_2116249516_o

Share Button

Czytaj również

MG_0270

Prawnicy z Polski i Ukrainy rozmawiali w Łodzi o reformach ukraińskiego wymiaru sprawiedliwości i wojnie na Donbasie

W dniach 15-16 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się międzynarodowa konferencja …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.