wtorek, 16 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / McCain: pokój z Rosją jest możliwy tylko poprzez siłę
Fot. pl.wikipedia.org
Fot. pl.wikipedia.org

McCain: pokój z Rosją jest możliwy tylko poprzez siłę

Share Button

Zdaniem amerykańskiego senatora Johna McCaina, przewartościowanie w relacjach Waszyngtonu i Kijowa jest mało prawdopodobnym, także po zaprzysiężeniu nowego prezydenta USA.

„Widziałem już trzech prezydentów USA – Busha, Clintona i Obamę, którzy wierzyli w to, że można budować nowe wzajemne relacje z Władimirem Putinem” – powiedział McCain w wywiadzie dla „Deutsche Welle”. Jednak w jego ocenie, jedynym rozwiązaniem jest powrót do sposobów i metod działania znanych z czasów Ronalda Reagana, tj. „pokoju poprzez siłę”.

„Siła to jedyne, co jest w stanie zrozumień prezydent Rosji, Władimir Putin (…) cena agresji może okazać się być wyższą, niż ta, którą jest on gotów zapłacić” – dodał McCain, zwracając uwagę na konieczność podejmowania rozmów z Moskwą, przy założeniu, że będą one prowadzone „z pozycji siły”.

Zaprzysiężenie nowego prezydenta USA Donalda Trumpa jest planowane na 20 stycznia 2017 roku. W ostatnich dniach rozgłosu w amerykańskich i światowych mediach nabrały informacje o możliwym istnieniu materiałów, które pozwolą Rosji na szantażowanie nowego prezydenta USA. Sam Donald Trump podczas konferencji prasowej 11 stycznia zaprzeczył, by istniały takie materiały.

Na podstawie: pravda.com.ua, dw.com,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Służba Przygraniczna Ukrainy: na razie nie widać koncentracji rosyjskich wojsk

Dowódca Państwowej Służby Przygranicznej odniósł się do doniesień o rosyjskich planach ofensywy Według ocen strony …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.