sobota, 21 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Media: Polska najostrzej występowała przeciwko żądaniom Holandii w Brukseli
Fot. Flickr/Петро Порошенко
Fot. Flickr/Петро Порошенко

Media: Polska najostrzej występowała przeciwko żądaniom Holandii w Brukseli

Share Button

Według holenderskich mediów Polska najostrzej sprzeciwiała się żądaniom władz Holandii ws. deklaracji UE dotyczącej umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.

O kulisach rozmów w czasie szczytu w Brukseli pisała m.in. gazeta De Telegraaf, powołując się na dyplomatów i członków holenderskiej delegacji. Przeciw były także inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. Litwa, Łotwa, Estonia oraz Czechy.

„Dla tych krajów kwestia członkostwa jest istotną, jako że zależy im na włączeniu Ukrainy w europejską strefę wpływów, jako że obawiają się rosyjskiej agresji” – napisał „De Telegraaf”.

Według szefa Komisji Europejskiej, Jean-Claude Junckera, na szczycie w Brukseli zrobiono wszystko, co było możliwe dla ratyfikowania porozomienia z Ukrainą. Wkrótce umowę ma zatwierdzić parlament Holandii.

Celem było uratowanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą i to zostało spełnione. Najważniejsze jest to, aby ta umowa została ratyfikowana i wszystko na to wskazuje, że tak będzie – oświadczyła premier Szydło po obradach szczytu UE w Brukseli. Dodała również, że Polska mocno zaakcentowała swoje wsparcie dla przedłużenia sankcji ekonomicznych wobec Rosji.

Na podstawie: eurointegration.com.ua, kprm.gov.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Sadowyj/ zaxid.net

Na Cmentarzu Orląt we Lwowie odkryto rzeźby lwów

Wcześniej rzeźby znajdowały się w drewnianych skrzyniach po tym, jak w 2015 roku pojawiły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.