sobota, 9 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Minister Obrony Narodowej złożył wizytę na Ukrainie
Fot. mon.gov.pl
Fot. mon.gov.pl

Minister Obrony Narodowej złożył wizytę na Ukrainie

Share Button

Szef MON Antoni Macierewicz podczas wizyty na Ukrainie wziął udział w uroczystym pogrzebie 27 polskich żołnierzy, poległych w rejonie Lwowa we wrześniu 1939 roku.

Minister oraz obecni przedstawiciele władz państwowych z Polski i Ukrainy wzięli udział w nabożeństwie w lokalnym kościele, a następnie w uroczystości pogrzebowej na miejscowym cmentarzu.

„Ten pochówek, tak późny, ale tak znaczący, jest dzisiaj dla nas wielkim przesłaniem o współpracy naszych narodów, o współpracy naszych państw, o zdolności wspólnego przeciwstawiania się każdemu najeźdźcy, każdemu wrogowi, który chciałby zniszczyć pokojowe życie Ukrainy, zniszczyć pokojowe życie Polski” – powiedział Antoni Macierewicz podczas wystąpienia na uroczystości, która miała miejsce w Mościskach k. Lwowa.

Zdaniem ministra, także z punktu widzenia współczesnych relacji polsko-ukraińskich istotnym jest pamięć o tym, że w obronie Lwowa i innych miejscowości w czasie pierwszych tygodni II wojny światowej walczyli i ginęli żołnierze różnych narodowości i wiar chrześcijańskich, ale jednej Rzeczypospolitej.

Na podstawie: mon.gov.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. sejm.gov.pl

Nowy marszałek Sejmu przeprowadził rozmowę z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy

Rozmowa szymona Hołowni i Rusłana Stefanczuka odbyła się za pośrednictwem Interetu. „To co stało się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.