sobota, 3 grudzień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Wielonarodowa Brygada kształtuje hart ducha w zawodach sportowych
dsc07045

Wielonarodowa Brygada kształtuje hart ducha w zawodach sportowych

Share Button

Na jeden dzień, żołnierze LITPOLUKRBRIG z Ukrainy, Litwy i Polski zamienili swoje kancelarie oraz wojskową rutynę na halę sportową i siłownię rozgrywając Mistrzostwa Sportowe Brygady.

“W tym roku zawody sportowe zostały przeprowadzone na obiektach sportowych Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady. Tego dnia żołnierze prezentowali swoje predyspozycje oraz demonstrowali ducha walki w dwóch dyscyplinach: tenisie stołowym oraz wyciskaniu ciężarów na ławce” – precyzuje kpt. Dominika Skrzypczak, współorganizator zawodów.

Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów, uczestnicy w kategorii wyciskania ciężarów na ławce mieli za zadanie wycisnąć sztangę z zadeklarowanym obciążeniem, natomiast tenisiści prezentowali swoje umiejętności w singlu i deblu, gdzie łącznie rozegrali 48 meczów.

“To była doskonała okazja i doświadczenie dla wszystkich uczestników, którzy mogli zaobserwować swoje emocje i zachowania podczas rywalizacji sportowej, a także doskonalić współpracę między sobą, co niezbędne jest w szczególności w jednostce, gdzie służą żołnierze różnych narodowości . Takie ekstremalne sytuacje oraz warsztaty i ćwiczenia budujące pozytywną pracę zespołową mają duży wpływ na osiągnięcie pełnej gotowości operacyjnej, która jest już coraz bliżej” – podkreślił w trakcie ceremonii nagradzania uczestników płk Zenon Brzuszko, dowódca Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej.

Ołeksandr Gain

Źródło: Biuro Prasowe LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Ukraina powraca także instytucjonalnie do Chersonia

11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Chersoń spod okupacji rosyjskiej. Armia rosyjska pod naciskiem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.