piątek, 7 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Wielonarodowa Brygada kształtuje hart ducha w zawodach sportowych
dsc07045

Wielonarodowa Brygada kształtuje hart ducha w zawodach sportowych

Share Button

Na jeden dzień, żołnierze LITPOLUKRBRIG z Ukrainy, Litwy i Polski zamienili swoje kancelarie oraz wojskową rutynę na halę sportową i siłownię rozgrywając Mistrzostwa Sportowe Brygady.

“W tym roku zawody sportowe zostały przeprowadzone na obiektach sportowych Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady. Tego dnia żołnierze prezentowali swoje predyspozycje oraz demonstrowali ducha walki w dwóch dyscyplinach: tenisie stołowym oraz wyciskaniu ciężarów na ławce” – precyzuje kpt. Dominika Skrzypczak, współorganizator zawodów.

Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów, uczestnicy w kategorii wyciskania ciężarów na ławce mieli za zadanie wycisnąć sztangę z zadeklarowanym obciążeniem, natomiast tenisiści prezentowali swoje umiejętności w singlu i deblu, gdzie łącznie rozegrali 48 meczów.

“To była doskonała okazja i doświadczenie dla wszystkich uczestników, którzy mogli zaobserwować swoje emocje i zachowania podczas rywalizacji sportowej, a także doskonalić współpracę między sobą, co niezbędne jest w szczególności w jednostce, gdzie służą żołnierze różnych narodowości . Takie ekstremalne sytuacje oraz warsztaty i ćwiczenia budujące pozytywną pracę zespołową mają duży wpływ na osiągnięcie pełnej gotowości operacyjnej, która jest już coraz bliżej” – podkreślił w trakcie ceremonii nagradzania uczestników płk Zenon Brzuszko, dowódca Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej.

Ołeksandr Gain

Źródło: Biuro Prasowe LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. rian.com.ua

Na Donbasie zaczęło obowiązywać kolejne zawieszenie broni

Od północy 27 lipca 2020 roku na linii rozgraniczenia wojsk na Donbasie obowiązuje kolejne zawieszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.