czwartek, 6 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Iwanna Klympusz-Cincadze spotkała się z Antonim Macierewiczem
Фото: mon.gov.pl
Фото: mon.gov.pl

Iwanna Klympusz-Cincadze spotkała się z Antonim Macierewiczem

Share Button

Przebywająca z wizytą w Polsce wicepremier Ukrainy ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej spotkała się z ministrem obrony RP. Tematem rozmów były działania Rosji na Krymie i Donbasie, jak również pespektywy dalszej współpracy wojskowej.

Ukraińska wicepremier podziękowała za pomoc, jaką udzieliła Polska w rehabilitacji ukraińskich żołnierzy w polskich placówkach medycznych. Odnosząc sie do kwestii rosyjskiej agresji stwierdziła: „wiemy, jaka broń jest tam dostarcza (na Donbas – przyp. polukr.net), jakie jednostki wojskowe biorą udział w działaniach przeciwko Ukrainie. Wiemy też którzy wojskowi kierują poszczególnymi oddziałami”.

„Polska nigdy nie zgodzi się z tym, aby kwestie międzynarodowe rozstrzygać środkami wojskowymi. Popieramy wszelkie wysiłki dla odnowienia pełnej integralności terytorialnej Ukrainy, podobnie jak sankcje wobec Rosji oraz współpracę Ukrainy i NATO” – powiedział minister obrony RP, Antoni Macierewicz. Szef MON dodał, że Polska jest zainteresowana rozwojem współpracy z ukraińską w sferze przemysłu obronnego i aerokosmicznego.

Wicepremier Ukrainy spotkała sie także z ministrem w Kancelarii Prezydenta, Krzysztofem Szczerskim i szefem BBN Pawłem Solochem. Podczas spotkania omówiono kwestie związane z charakterem konfliktu hybrydowego, jaki ma miejsce na Ukrainie. Z kolei podczas spotkania z wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim mowa była o zacieśnieniu współpracy parlamentarnej. „Aby oprzeć się rosyjskiej agresji, potrzebna jest silna Europa” – stwierdził wicemarszałek Terlecki.

Na podstawie: kmu.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. rian.com.ua

Na Donbasie zaczęło obowiązywać kolejne zawieszenie broni

Od północy 27 lipca 2020 roku na linii rozgraniczenia wojsk na Donbasie obowiązuje kolejne zawieszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.