wtorek, 22 Wrzesień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Papież Franciszek: Naród polski zawsze potrafił dobrze współpracować na polu międznarodowym
Фото: CNS/Paul Haring
Фото: CNS/Paul Haring

Papież Franciszek: Naród polski zawsze potrafił dobrze współpracować na polu międznarodowym

Share Button

Podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie papież Franciszek, zwracając się podczas poiwtania na Wawelu do prezydenta RP i zgromadzonych gości stwierdził, że „naród Polski zawsze potrafił dobrze współpracować na polu międzynarodowym”

Zdaniem papieża, pomiędzy dwoma częściami pamięci – dobreą i złą, pozytywną i negatywną – ważne jest, by iść szlakiem dobra. „Polski naród poszedł dobrym szlakiem, o czym świadczyła wspólna deklaracja Kościoła Katolickiego Polski i Patriarchatu Moskiewskiego” – stwierdził papież Franciszek, choć nie nawiązał w tym miejscu do aktualnych problemów relacji polsko-ukraińskich.

„W dzisiejszym świecie mamy wiele wyzwań, wśród nich emigrację, wynikającą zarówno z problemów ekonomicznych jak i z wojny i głodu (…) powinniśmy pomagać tym, kto jest w potrzebie. Zawsze powinniśmy nastawiać się na konstruktywny dialog” – dodał Franciszek.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się we wtorek, 26 lipca i potrwają do 31 lipca. Papież Franciszek po raz pierwszy przebywa z wizytą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W tegorocznym spotkaniu bieże udział młodzież ze 187 krajów świata. Jedną z liczniejszych grup jest młodzież z Ukrainy, w liczbie ok. 10 tysięcy.

Na podstawie: krakow2016.com

Share Button

Czytaj również

Fot. Ambasada Ukrainy w Polsce

W Łańcucie otwarto odnowiony cmentarz żołnierzy URL

W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele polskich władz oraz ambasady Ukrainy w Polsce. „To bohaterowie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.