czwartek, 24 Wrzesień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Andrzej Duda i Jens Stoltenberg o roli NATO w Europie Wschodniej
Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda i Jens Stoltenberg o roli NATO w Europie Wschodniej

Share Button

Podczas przemówienia otwierającego Szczyt NATO w Warszawie prezydent RP Andrzej Duda odniósł się m.in. do roli NATO w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

„Opowiadamy się też za wzmocnionym zaangażowaniem Sojuszu Północnoatlantyckiego w Europie Wschodniej, oznacza to pogłębienie naszych relacji z Gruzją, Ukrainą oraz Mołdawią” – powiedział polski prezydent, zwracając również uwagę na konieczność przywiązania do przestrzegania norm prawa międzynarodowego. „Zagrożeniem jest polityka siły, która nie liczy się z prawem do własnego terytorium, zapewniającego suwerenność” – powiedział Duda, nawiązując do działań Rosji wobec Ukrainy i Gruzji.

Podczas konferencji prasowej do kwestii relacji z Ukrainą odniósł się także sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg. ” Jeśli chodzi o Ukrainę, wspieramy ich. Na tym szczycie będziemy rozmawiali o zwiększeniu tego wsparcia. Każdy kraj ma prawo wybrać swoją ścieżkę: jaki rodzaj mechanizmu wsparcia chce otrzymywać” – powiedział sekretarz generalny Sojuszu. Jego zdaniem rozmieszczenie w Polsce i krajach bałtyckich czterech wielonarodowych batalionowych grup taktycznych wpływnie pozytywnie na stabilność w regionie i zmniejszy ryzyko kolejnych konfliktów.

Na podstawie: prezydent.pl, twitter.com/prezydentpl

Share Button

Czytaj również

Fot. Ambasada Ukrainy w Polsce

W Łańcucie otwarto odnowiony cmentarz żołnierzy URL

W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele polskich władz oraz ambasady Ukrainy w Polsce. „To bohaterowie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.