środa, 1 luty, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Personel dowództwa LITPOLUKRBRIG oraz jednostka Straży Pożarnej z Lublina przeprowadziły wspólny alarm ćwiczebny
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Personel dowództwa LITPOLUKRBRIG oraz jednostka Straży Pożarnej z Lublina przeprowadziły wspólny alarm ćwiczebny

Share Button

28 kwietnia. LUBLIN, Polska. Na drugim piętrze budynku Dowództwa LITPOLUKRBRIG wybuchł pożar spowodowany przez zapłon pozostawionych pod drukarką pustych opakowań kartonowych po papierze. Taki oto realistyczny scenariusz rozpoczął ćwiczebny alarm pożarowy na terenie Wielonarodowej Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej, w którym wzięła udział jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Lublina. Miał również miejsce pokaz sprzętu i działań na miejscu zdarzenia.

“Zgodnie z założeniem, ogień rozprzestrzenił się na wszystkie kondygnacje wewnątrz budynku. Dla bardziej realistycznego efektu, wykorzystaliśmy specjalny sprzęt do uzyskania zadymienia. Żołnierz, który dostrzegł ogień na korytarzu, powiadomił oficera dyżurnego SUFO oraz dowódcę LITPOLUKRBRIG” – relacjonuje Włodzimierz Drewniak, Inspektor Ochrony Przeciwpożarowej LITPOLUKRBRIG.

Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Wskutek intensywnego ognia i wysokiego poziomu zadymienia, personel Brygady ewakuowano na zewnątrz budynku w wyznaczonym miejscu do zbiórki a jednostka gaśnicza przybyła na ratunek uwięzionym osobom. Ponadto, ranna osoba została wyniesiona z budynku na desce ratowniczej, gdzie udzielono jej pierwszej pomocy medycznej.

Następnie, po alarmie ćwiczebnym żołnierze z Litwy, Polski i Ukrainy mogli sami sprawdzić sprzęt jednostki pożarniczej oraz samodzielnie ugasić pożar.

Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

“Ten prosty alarm ćwiczebny był dobrą okazją, abyśmy przećwiczyli działania ratowniczo-gaśnicze, sprawdzili gotowość sił i środków Państwowej Straży Pożarnej w trakcie operacji gaśniczej, pogłębili umiejętności personelu do stosowania procedur na wypadek pożaru bądź innych zdarzeń. W tak nieprzewidywalnych czasach, musimy być gotowi stawić czoło wyzwaniom i właściwie im sprostać” – podsumował płk Volodymyr Yudanov, zastępca Dowódcy LITPOLUKRBRIG.

Oleksandr Gain

Źródło: Biuro Prasowe LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. wp.pl

Płk rez. Piotr Lewandowski: w 2023 roku czekają nas bardziej zmasowane starcia, niż te, które dotąd widzieliśmy

Niemcy zapewne w końcu zgodzą się na przekazanie czołgów Leopard Ukrainie, ponieważ nacisk na to  …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.