niedziela, 3 grudzień, 2023
pluken
Home / Biznes / Międzynarodowe forum „Ukraina od przeszłości do przyszłości”
Fot. pol-ukr.forum-west.com.ua
Fot. pol-ukr.forum-west.com.ua

Międzynarodowe forum „Ukraina od przeszłości do przyszłości”

Share Button
konferencja
Fot. pol-ukr.forum-west.com.ua

18 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Ukraina od przeszłości do przyszłości”. Celem spotkania będzie omówienie stanu i perspektyw dla rozwoju ekonomicznego i społecznego Ukrainy, możliwości wykorzystania polskich doświadczeń transformacji, sformułowanie strategii rozwoju i nawiązanie kontaktów pomiędzy przedstawicielami środowisk biznesowych z Polski i Ukrainy.

Wśród tematów obrad znajdą się również kwestie stabilizacji sytuacji ekonomicznej na Ukrainie, w tym także w sektorze bankowym, jak również kwestie zbliżenia ukraińskiego systemu prawnego do standardów UE.

W ramach forum docelowo planowane są dwa spotkania – w Warszawie i w Zakopanem. Wezmą w nich udział  przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji międzynarodowych, władz lokalnych i regionalnych, ośrodków analitycznych, mediów i innych podmiotów, które planują rozwój działalności w Polsce i/lub na Ukrainie. 18 kwietnia wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca oraz szef lwowskiej administracji obwodowej, Roman Matys.

Działalność banków inwestycyjnych i stan rynku bankowego na Ukrainie omówią szef „Idea Banku”, Mychajło Własenko, a także Iwan Iwanenko. Z kolei kwestie prawne związane z działalnością osób prawnych na Ukrainie przedstawi Wołodymyr Głaszczenkow (HD Partners), a kwestie prawa podatkowego i wymogów fiskalnych na Ukrainie – Oleksandr Poczkun (Baker Tilly Ukraine). Obecni będą także przedstawiciele innych firm, m.in. Nexia DK.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się przy użyciu formularza dostępnego na stronie Forum.

Portal Polsko-Ukraiński polukr.net jest partnerem medialnym wydarzenia.

Na podstawie: pol-ukr.forum-west.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. kuriergalicyjski.com

XII Spotkania Polsko-Ukraińskie w Jaremczu: z nadzieją na nowe otwarcie

W dniach 19-22 września w urokliwym miasteczku Jaremcze u podnóża ukraińskich Karpat odbyła się coroczna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.