poniedziałek, 28 Wrzesień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Nowa ukraińska audycja radiowa w Radiu WNET
Fot. facebook.com/MediaIC
Fot. facebook.com/MediaIC

Nowa ukraińska audycja radiowa w Radiu WNET

Share Button
Fot. facebook.com/MediaIC
Fot. facebook.com/MediaIC

4 grudnia w Radiu WNET ruszyła pierwsza ukraińska audycja radiowa „Toczka dostępu” (pol. „Punkt dostępu”). Szczególną cechą tego programu radiowego jest możliwość dostępu słuchaczy i gości studia do komunikacji na żywo za pośrednictwem portali youtube, google+ i google hangouts.

„To swojego rodzaju pierwsza audycja z wykorzystaniem tego oryginalnego pomysłu, którego jeszcze nikomu do tej pory nie udało się zrealizować” – mówi prezes Fundacji Media IC oraz spółorganizator tego projektu, Sergii Suchobojczenko. Program będzie dostępny na żywo w internecie, a przyłączyć się do dyskusji będzie mógł każdy chętny w Polsce i na Ukrainie.

W każdy czwartek o godzinie 12.00 na falach Radia WNET będą przeprowadzone dyskusje, komentarze, rozmowy o Ukrainie, Polsce, Ukraińcach, Polakach, wzajemnym postrzeganiu i relacjach.

Tematem pierwszej audycji radiowej były relacje ukraińsko-polskie w sferze mediów, polityki i historii. Pierwszymi gośćmi „Toczki dostępu” byli ukraiński dziennikarz, przedstawiciel ukraińskiej agencji informacyjnej UKRINFORM Jurij Banakhevych oraz zastępca ambasadora Ukrainy w Polsce Wasyl Zvarych. Obaj rozmówcy podkreślali znaczenie Polski jako strategicznego partnera Ukrainy oraz jednego z głównych gwarantów bezpieczeństwa w regionie. W

Zapis programu dostępny jest na łamach portalu youtube: https://www.youtube.com/watch?v=2v8kFboCz30

Źródło: www.mediaic.eu, facebook.com/MediaIC

Natalia Kryvoruchko

Share Button

Czytaj również

Fot. Ambasada Ukrainy w Polsce

W Łańcucie otwarto odnowiony cmentarz żołnierzy URL

W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele polskich władz oraz ambasady Ukrainy w Polsce. „To bohaterowie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.