środa, 22 Styczeń, 2020
pluken
Home / Wiadomości / A. Jaceniuk: potrzeba czasu by odczuć rezultaty reform

A. Jaceniuk: potrzeba czasu by odczuć rezultaty reform

Share Button

jaceniukPremier Ukrainy stwierdził, że rząd realizuje reformy, jednak potrzeba czasu, aby obywatele mogli odczuć ich rezultaty. W jego ocenie Ukraina prowadzi obecnie reformy według podobnego planu, jak robiła to Polska na początku lat 90. XX wieku.

„Wygranymi będą kolejny rząd i kolejny premier” – powiedział Arsenij Jaceniuk. Dodał, że rozumie, że prowadzone przez obecny gabinet działania są niepopularne i będą miały negatywny wpływ na jego notowania.

Zdaniem premiera udało się już ograniczyć wydatki budżetowe oraz zmniejszyć zatrudnienie w sektorze publicznym, łącznie o prawie 70 tys. osób. Trwają także zmiany w sektorze energetycznym – o 16% zmniejszono spożycie gazu ziemnego, a także w systemie podatkowym, gdzie uproszczono system i zmniejszono liczbę podatków.

Aktualnie działań wymaga także stabilizacja kursu hrywny. Według przedstawicieli rządu prowadzony jest stały dialog z przedstawicielami MFW w celu kontynuowania współpracy, co ma doprowadzić do szybkiej stabilizacji sytuacji finansowej.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Джерело: konkurent.in.ua

Dwie osoby podejrzewane o groźby wobec konsula RP we Lwowie

Dwoje mieszkańców Lwowa prowadziło działalność polegającą na fałszowaniu polskich dokumentów dla obywateli Ukrainy, a gdy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.