wtorek, 9 Marzec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Powstanie polsko-ukraiński „uniwersytet współpracy transgranicznej”
uniwesytetpolukr

Powstanie polsko-ukraiński „uniwersytet współpracy transgranicznej”

Share Button

uniwesytetpolukrWe Lwowie odbywa się Polsko-Ukraiński Festiwal Partnerstwa. Oprócz imprez kulturalnych, odbywają się również spotkania robocze i konferencje. Uczestniczą w nim samorządowcy z Polski m.in. marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Podczas Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa przyjęta została deklaracja polsko-ukraińskiej współpracy transgranicznej. Ma być to „Uniwersytet Ukraińsko-Polskiej Współpracy Transgranicznej” – seminaria, konferencje, itd. Na spotkaniach ma być przekazywana wiedza na temat rozwiązań ustrojowych i reformy sektora publicznego po wejściu Polski do Unii Europejskiej, a także spraw gospodarki i efektywności energetycznej, kultury, turystyki, edukacji i nauki, ekologii i rekreacji, ochrony zdrowia oraz ochrony dziedzictwa historycznego i zabytków.

Szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Jurij Turianski podczas spotkania z marszałkiem Władysławem Ortylem podziękował za pomoc, jaką placówki medyczne w naszym regionie udzieliły rannym podczas wydarzeń na Majdanie.
– Gdy tylko zdaliśmy sobie sprawę, że taka pomoc jest niezbędna, szpital wojewódzki w Przemyslu stal się otwarty dla potrzebujących, a pracujący tam ukraińscy lekarze zapowiedzieli, że będą dyżurować 24 godziny na dobę – mówił marszałek.

Całość materiału dostępna na łamach portalu gospodarkapodkarpacka.pl
http://www.gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/8984/powstanie-polsko-ukrainski-uniwersytet-wspolpracy-transgranicznej

Fot. loda.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Polikowskij

Arsenij Jaceniuk: zamiast Mińska platforma z udziałem USA

Zdaniem byłego premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka, Ukraina i Zachód powinny przeprowadzić audyt wykonania porozumień z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.