niedziela, 25 wrzesień, 2022
pluken
Home / Komentarze i opinie / Bezpieczeństwo / Ministerstwo Obrony planuje doprowadzić sprzęt wojskowy do pełnej gotowości do końca tego roku

Ministerstwo Obrony planuje doprowadzić sprzęt wojskowy do pełnej gotowości do końca tego roku

Share Button

czołgKIJÓW. 11 września. UNN. Obecnie Siły Zbrojne Ukrainy zajmują się naprawą sprzętu wojskowego, a do końca roku planowane jest doprowadzić go do stanu pełnej gotowości – powiedział pełniący obowiązki szefa ds. uzbrojenia w Siłach Zbrojnych Ukrainy pułkownik Władysław Szostak.

„Zgodnie otrzymanymi przydziałem środków finansowych podpisaliśmy ponad 900 umów na naprawy sprzętu i zakupy – przede wszystkim opon lotniczych i dla pojazdów samochodowych, akumulatorów do wszystkich typów urządzeń, itp. Planujemy do końca roku, najszybciej jak to tylko możliwe doprowadzić technikę do stanu sprawności” – powiedział generał.

Siły zbrojne są obecnie zaangażowane w naprawę pojazdów w przedsiębiorstwach państwowych Ukrainy.

„Niestety, tempo jest ograniczone, ponieważ jest to związane z produkcją elementów we współpracy z Rosją. Ukroboronprom pracuje właśnie na tym problemem” – powiedział W. Szostak.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1384365-u-minoboroni-planuyut-privesti-viyskovu-tekhniku-v-povnu-boyovu-gotovnist-do-kintsya-roku

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Wymiana jeńców: dowódcy i część żołnierzy pułku „Azow” zwolniono z niewoli

W nocy z 21 na 22 września 2022 roku miała miejsce wymiana jeńców pomiędzy Rosją …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.