wtorek, 10 Grudzień, 2019
pluken
Home / Wiadomości / Rada Bezpieczeństwa Narodowego: w niedalekiej przyszłości na Ukrainie może zostać wprowadzony stan wojenny

Rada Bezpieczeństwa Narodowego: w niedalekiej przyszłości na Ukrainie może zostać wprowadzony stan wojenny

Share Button

KIJÓW. 4 lipca. UNN. RBNiO przygotował już dokument dotyczący wprowadzenia stanu wojennego na Ukrainie – powiedział podczas konferencji prasowej powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Andrij Parubij.

„Nie wykluczam, że nadejdzie czas, kiedy konieczne będzie wprowadzenie stanu wojennego, ponieważ pomoże to w zachowaniu kontroli nad wyzwolonymi miejscowościami” – powiedział sekretarz RNBO.

„Wprowadzenie stanu wojennego jest przewidziane tylko w tych obszarach, gdzie trwają działania w ramach ATO. Nie ma sensu narzucać stanu wojennego na terenie całego kraju” – dodał A. Parubij.

Według sekretarza RNBO siły ukraińskie kontrolują ok 2/3 powierzchni Donbasu. Niewykluczona jest jednak dalsza destabilizacja sytuacji przez Rosję, nie tylko w Donbasie, ale także w innych obwodach południa i wschodu Ukrainy.

Źródło: UNN
http://www.unn.com.ua/uk/news/1361344-v-rnbo-ne-viklyuchayut-vvedennya-voyennogo-stanu-v-ukrayini-nayblizhchim-chasom

Share Button

Czytaj również

Фото: Кася Комар-Мацинська/nasze-slowo.pl

Rada miejska Przemyśla zlikwidowała ulicę Josafata Kociłowskiego

28 listopada 2019r. rada miejska w Przemyślu zdecydowała o likwidacji ulicy nazwanej imieniem grekokatolickiego duchownego, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.