wtorek, 5 lipiec, 2022
pluken
Home / Komentarze i opinie / Bezpieczeństwo / A. Jaceniuk odwiedził rejon, gdzie prowadzona jest operacja antyterrorystyczna

A. Jaceniuk odwiedził rejon, gdzie prowadzona jest operacja antyterrorystyczna

Share Button

KIJÓW. 07 maja. UNN. Premier Ukrainy Jaceniuk odwiedził obóz, skąd prowadzona jest operacja antyterrorystyczna w regionie Słowiańska i gdzie rozmieszczone jednostki biorące udział w ATO.

Premier Ukrainy przekazał pierwsze 4 z 42 BTR – 4E zakupionych ze środków specjalnego programu rządowego dla jednostki „Omega” wchodzącej w skład Gwardii Narodowej Ukrainy.

Premier Ukrainy przekazał także uczestnikom nagrody motywacyjne oraz odznaczenia.

Premier zwrócił się do żołnierzy ATO ze słowami wdzięczności: „W imieniu rządu Ukrainy chcą powiedzieć wielkie dziękuję. To dla mnie bardzo ważny dzień, bo uścisnąłem dłoń każdego z was” – powiedział szef rządu.

Premier powiedział , że mimo trudnych warunków w kraju gabinet jest w stanie wesprzeć armię finansowo, materialnie i technicznie: „Walczymy o kraj i jego przyszłość. Dziękuję personelowi Sił Zbrojnych Ukrainy, Gwardii Narodowej, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy walkę i odwagę. Zwycięstwo będzie nasze. Chwała Ukrainie!” – powiedział Jaceniuk.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1339599-a-yatsenyuk-priviz-uchasnikam-ato-btr-i-ta-nagorodi

 

Share Button

Czytaj również

Fot. gur.mil.ua

Wymiana jeńców: 144 żołnierzy wróciło na Ukrainę

W ramach wymiany jeńców wojennych uwolniono z rosyjskiej niewoli 144 wojskowych, w tym 95 obrońców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.