środa, 5 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / W strzelaniu do protestujących w Kijowie brali udział ludzie z FSB i SBU

W strzelaniu do protestujących w Kijowie brali udział ludzie z FSB i SBU

Share Button

KIJÓW. 3 kwietnia. UNN. Celowe zabijanie nieuzbrojonych ludzi pod pozorem operacji antyterrorystycznej podczas wydarzeń w dniach 18-20 lutego w centrum Kijowa odbyło się bezpośrednio pod kierownictwem ówczesnego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza – powiedział podczas konferencji prasowej szef SBU Walentyn Naliwajczenko.

„Mamy poważne podejrzenia, że w działaniach na Ukrainie brali udział członkowie FSB Federacji Rosyjskiej, w liczbie ok. 30 osób. Istnieje informacja, że zespół ten pracował z byłym szefem Jakymenko. Z Rosji dostarczono także ok. 5100 kg materiałów wybuchowych i broni dla członków FSB dla celów zabijania obywateli Ukrainy. W tej sprawie wysłano zapytania do FSB i rosyjskiego MSZ, aby dowiedzieć się o nazwiska i stopnie tych pracowników” – powiedział Naliwajczenko.

„Wszyscy pracownicy „Berkutu” i inni, którzy brali udział w masowych zabójstwach, obecnie ukrywają się na Krymie” – dodał.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1326096-u-masovikh-vbivstvakh-mitinguvalnikiv-v-tsentri-kiyeva-brav-uchast-spetsnaz-fsb-rf-ta-alfa-sbu-v-nalivaychenko

Share Button

Czytaj również

Fot. rian.com.ua

Na Donbasie zaczęło obowiązywać kolejne zawieszenie broni

Od północy 27 lipca 2020 roku na linii rozgraniczenia wojsk na Donbasie obowiązuje kolejne zawieszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.