wtorek, 5 lipiec, 2022
pluken
Home / Komentarze i opinie / Bezpieczeństwo / SBU wznowiła operację antyterrorystyczną we wschodniej Ukrainie

SBU wznowiła operację antyterrorystyczną we wschodniej Ukrainie

Share Button

KIJÓW. 22 kwietnia. UNN. Centrum Antyterrorystyczne SBU jest gotowe do współpracy z przedstawicielami misji OBWE, która rozpoczęła swoją działalność na Ukrainie i zapewnienia jej wyczerpujących informacji oraz dostępu dla wszystkich, bez wyjątku materiałów związanych z prowadzonymi działaniami – powiedziała rzecznik SBU Marina Ostapenko.

Według niej, dziś pierwszeństwo przed wszelkimi działaniami wojskowymi mają działania prowadzone przez OBWE. „A naszym głównym celem jest umożliwienie międzynarodowym obserwatorom działań na rzecz rozbrojenia i zatrzymania dalszej eskalacji napięcia w regionie” – powiedziała M. Ostapenko.

„Operacja antyterrorystyczna trwa w dalszym ciągu. Międzynarodowi obserwatorzy powinni mieć możliwości, aby osobiście monitorować wdrażanie podpisanych w Genewie porozumień, w tym zwolnienia zajętych budynków i oddania broni przez bojowników. W SBU jest wiele dowodów na to, że rosyjskie służby bezpieczeństwa są bezpośrednio związane z eskalacją konfliktu na wschodzie Ukrainy” – powiedziała rzecznik SBU.

Dodała, że Ukraina wstrzymała prowadzeni operacji na czas Wielkanocy, ale ze strony uzbrojonych członków nielegalnych ugrupowań doszło do prowokacji, w tym wzięcia zakładników – kierownika wydziału Milicji i dziennikarzy.

Wcześniej przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, p.o. Prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow w niedzielę powiedział, że głównym zadaniem operacji antyterrorystycznej jest ochrona życia obywateli.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1333979-sbu-antiteroristichnu-operatsiyu-vidnovleno-viznachayetsya-perimetr-bezpeki

 

Share Button

Czytaj również

Fot. gur.mil.ua

Wymiana jeńców: 144 żołnierzy wróciło na Ukrainę

W ramach wymiany jeńców wojennych uwolniono z rosyjskiej niewoli 144 wojskowych, w tym 95 obrońców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.