środa, 10 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Ołeksandr Turczynow i Joe Biden omówili aktualną sytuację na Ukrainie
turczynow2

Ołeksandr Turczynow i Joe Biden omówili aktualną sytuację na Ukrainie

Share Button

KIJÓW. 22 kwietnia. UNN. Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, p.o. Prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turchynov i wiceprezydent USA Joe Biden podczas spotkania w Kijowie omówili aktualną sytuację na Ukrainie.

„Planujemy stopniowo uaktualnić cały system struktur władzy i relacji między obywatelami a państwem” – powiedział p.o. prezydenta, podkreślając, że kładzie nacisk na decentralizację władzy dla regionów i zapewnienie większej autonomii i możliwości „aby wyznaczyć ich przywódców i zarządzanie budżetem”.

Szczególną uwagę podczas spotkania poświęcono agresji Rosji wobec Ukrainy. O. Turczynow powiedział, że większość obywateli kraju opowiada się za niepodzielną, jednolitą i demokratyczną Ukrainą.

„Ukraińcy są gotowi bronić swego kraju przed agresją wojskową Federacji Rosyjskiej” – powiedział.

Turczynow podkreślił również, że rząd przywiązuje wielką wagę do prowadzenia „uczciwych i przejrzystych wyborów prezydenckich”.
Omawiając efekty rozmów genewskich Turczynow powiedział, że „niestety, ani Rosja , ani jej terrorystyczne siły specjalne, które są obecne na Ukrainie, zdecydowanie nie działają zgodnie z porozumieniem, które zostało osiągnięte w Genewie”.

„Oczywiście, w tych okolicznościach ukraiński rząd będzie działał adekwatnie” – powiedział Turczynow.

Z kolei Joe Biden stwierdził, że Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjmują i wspierają zmiany na Ukrainie i są gotowe do pomocy w ich kontynuowaniu.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1333936-o-turchinov-ta-dzh-bayden-obgovorili-potochnu-situatsiyu-v-ukrayini

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Brytyjski wywiad: Rosja nie jest w stanie prowadzić działań na kilku odcinkach jednocześnie

Według raportu brytyjskich służb wywiadowczych, rosyjskie dowództwo wojskowe stoi przed dylematem co do priorytetów działań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.