wtorek, 4 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / USA zwiększą pomoc wojskową dla Europy Środkowej

USA zwiększą pomoc wojskową dla Europy Środkowej

Share Button

Sekretarz obrony USA Chuck Hagel podczas wystąpienia w Kongresie zapowiedział, że w związku z kryzysem na Ukrainie Waszyngton zwiększy pomoc dla sojuszników w NATO. Dotyczy to w pierwszej kolejności krajów bałtykich i Polski.

„Stany Zjednoczone zintensyfikują wspólne ćwiczenia lotnicze prowadzone z Polską oraz zwiększą swój udział w ochronie przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich” – powiedział sekretarz obrony USA. W Polsce na stałe stacjonuje niewielki pododdział US Air Force, z kolei w krajach bałtyckich misja Air Policing jest realizowana cyklicznie przez kolejne kraje NATO, w tym Polskę.

Sekretarz obrony USA będzie rozmawiał także z kierownictwem ukraińskiego Ministerstwa Obrony. Planowane są także spotkania dowódców sił zbrojnych USA z ich odpowiednikami w krajach Europy Środkowej.

Tą deklarację ocenił pozytywnie minister obrony RP Tomasz Siemoniak. „Występowaliśmy o to, żeby Stany Zjednoczone podjęły bardzo doraźne, szybkie działania i ta dzisiejsza reakcja sekretarza obrony jest bardzo szybka i dobra, i adekwatna” – powiedział szef MON.

Na podstawie: mon.gov.pl, tvn24.pl,

 

 

Share Button

Czytaj również

Fot. rian.com.ua

Na Donbasie zaczęło obowiązywać kolejne zawieszenie broni

Od północy 27 lipca 2020 roku na linii rozgraniczenia wojsk na Donbasie obowiązuje kolejne zawieszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.