wtorek, 4 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / O. Turczynow wyjaśnił, dlaczego na granicy z Rosją budowane są rowy przeciwczołgowe
turczynow2

O. Turczynow wyjaśnił, dlaczego na granicy z Rosją budowane są rowy przeciwczołgowe

Share Button

KIJÓW. 26 marca. UNN. P.o. prezydenta Ukrainy Oleksandr Turczynow wyjaśnił, dlaczego budowane są rowy przeciwczołgowe na granicy Ukrainy i Rosji. Była to odpowiedź na żądanie wyjaśnień, jakie wystosował Aleksander Ponomariow, deputowany Partii Regionów, który nazwał je „pomnikami głupoty”.

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy zauważył, że wzdłuż granicy ukraińsko-rosyjskiej jest obserwowana duża koncentracja Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, w tym dużej liczby pojazdów opancerzonych.

„Dziś Ukraina potrzebuje ochrony granicy, w tym rowów przeciwczołgowych, nie widzę w tym żadnych problemów dla osób dbających o ochronę Ojczyzny ” – powiedział Turczynow.

Przypomnijmy, 24 marca , sekretarz RBNiO Andrew Parubiy ogłosił, że na granicy ukraińsko-rosyjskiej jest skoncentrowana prawie stu tysięczna grupa oddziałów rosyjskich w pełnej gotowości bojowej. Również premier Arsenij Jaceniuk w wywiadzie dla amerykańskich mediów zapowiedział, że Ukraina użyje „wszelkich dostępnych metod” dla obrony granic w wypadku agresji ze strony Rosji.

Na dzisiaj planowane jest orędzie Ołeksandra Turczynowa do narodu. Ma się ono rozpocząć o 15.00 czasu ukraińskiego (14.00 czasu polskiego).

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1322136-o-turchinov-poyasniv-chomu-na-kordoni-z-rf-buduyut-protitankovi-rovi

Share Button

Czytaj również

Fot. rian.com.ua

Na Donbasie zaczęło obowiązywać kolejne zawieszenie broni

Od północy 27 lipca 2020 roku na linii rozgraniczenia wojsk na Donbasie obowiązuje kolejne zawieszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.