wtorek, 2 Czerwiec, 2020
pluken
Home / Wiadomości / W.Rybak: Przewodniczący frakcji nie uzgodnili zmian w konstytucji

W.Rybak: Przewodniczący frakcji nie uzgodnili zmian w konstytucji

Share Button

KIJÓW. 14 lutego. UNN. Przewodniczący frakcji Rady Najwyższej Ukrainy jak dotąd nie uzgodnili wspólnego projektu zmian w Konstytucji Ukrainy – powiedział Wołodymyr Rybak.

Kierownik parlamentu powiedział, że w zeszłym tygodniu grupa robocza złożona z upoważnionych przedstawicieli frakcji uzgodniła założenia ustawy o zmianie Konstytucji Ukrainy i obecnie rozważa cztery projekty ustaw o zmianie ustawy zasadniczej.

Skrytykował również postawę frakcji opozycyjnych, którym, według niego, wydaje się, że „rano i wieczorem mają inną konstytucję i można przejść z republiki prezydenckiej do parlamentarno-prezydenckiej w jeden dzień”. Uważa on, że proces ten powinien odbyć się stopniowo, ponieważ wymaga zmian w ponad 80 ustawach.

Według Rybaka, projkety ustaw o zmianie Konstytucji mogą być wysłane do Komisji Weneckiej, aby po uzyskaniu odpowiednich wniosków być głosowane w pierwszym czytaniu i skierowane do Trybunału Konstytucyjnego Ukrainy.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1304895-v-ribak-golovi-fraktsiy-ne-domovilisya-z-pidgotovki-zmin-do-konstitutsiyi

Share Button

Czytaj również

Fot. kmu.gov.ua,

Minister ochrony zdrowia Ukrainy: powstanie służba przeciwepidemiczna

Maksym Stepanow zapowiedział stworzenie służby przeciwepidemicznej w składzie Ministerstwa Ochrony Zdrowia. „Rozważamy stworzenie służby przeciwepidemicznej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.