piątek, 25 Maj, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina ma "bardzo dobre" szanse na podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE

Ukraina ma "bardzo dobre" szanse na podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE

Share Button

KIJÓW. 20 sierpnia. UNN. Ukraina ma „bardzo dobre” szanse na podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE. Tak stwierdził ambasador USA na Ukrainie Jeffrey Payett, donosi UNN powołując się na „Radio Swoboda”.

„Mówię to na podstawie tego, co słyszałem od władz ukraińskich i po stronie europejskiej. Każdy chce, aby tak się stało. Ale są też ważne decyzje ukraińskiego rządu, które powinny zostać podjęte. Mamy nadzieję, że prezydent Janukowycz i jego doradcy będą pracować z misją Coxa i Kwaśniewskiego. Wierzymy, że Europa wciąż ma otwarte drzwi dla Ukrainy, i mam nadzieję, że ukraiński rząd przejdzie do drzwi „- powiedział Payett.

„Byłem pod wrażeniem komunikacji z ludźmi w rządzie Ukrainy w dniu przyjazdu do Kijowa, powagi, z jaką rząd ukraiński podchodzi do zawarcia umowy stowarzyszeniowej w listopadzie, koncentrując się na różnych etapach, w celu spełnienia standardów europejskich” – powiedział ambasador.

Jednym z tych standardów, według J. Payetta jest kwestia selektywnej sprawiedliwości.

„Naprawdę mam nadzieję, że ukraiński rząd i jego europejscy partnerzy mogą znaleźć formułę, spełniającą wymogi europejskiej wspólnoty, w tym w obszarze selektywnej sprawiedliwości” – powiedział przedstawiciel USA. „To jest bardzo ważne dla Stanów Zjednoczonych, ponieważ sprowadza nas do kwestii ukraińskiej demokracji, która jest podstawą naszego strategicznego partnerstwa „- powiedział dyplomata.

Źródło: UNN

Foto: radiosvoboda.org

http://www.unn.com.ua/uk/news/1242066-ukrayina-maye-duzhe-garni-shansi-na-pidpisannya-ugodi-pro-asotsiatsiyu-z-yes-dzh-payyett

Share Button

Czytaj również

Джерело: facebook.com/milinua

Na Ukrainie przeprowadzono pierwsze testy pocisków Javelin

22 maja na jednym z poligonów Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadzono pierwsze testy pocisków przeciwpancernych Javelin, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.