środa, 5 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Aleksander Kwaśniewski przedstawił kilka możliwości zwolnienia J. Tymoszenko

Aleksander Kwaśniewski przedstawił kilka możliwości zwolnienia J. Tymoszenko

Share Button

KIJÓW. 10 czerwca. UNN. Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski powiedział, że misja Parlamentu Europejskiego do monitorowania procesu przywódców opozycji na Ukrainie zaproponowała kilka opcji uwolnienia Julii Tymoszenko.

„Mamy pewne plany, przedstawiliśmy propozycje, a teraz czekamy na odpowiedź. Unia Europejska określiła trzy warunki, które muszą być wykonane, aby umowa o stowarzyszeniu z Ukrainą mogła być podpisana w listopadzie tego roku na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Są to: reforma systemu prawnego, prawa wyborczego, a także sprawa Julii Tymoszenko. Myślę, że jest szansa, że do końca września, te trzy zagadnienia zostały rozwiązane, co umożliwi Unii Europejskiej stwierdzenie, że warunki do podpisania Układu o stowarzyszeniu zostały wykonane”- powiedział Aleksandr Kwaśniewski w rozmowie Polskim Radiem.”

Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski uczestniczyli wielokrotnie w posiedzeniach Sądu Rejonowego w Charkowie i Kijowie w sprawach dotyczących Julii Tymoszenko.

6 lutego 2013 Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz poinformował o przedłużeniu do września misji Parlamentu Europejskiego do monitorowania procesu byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko i byłego ministra spraw wewnętrznych Jurij Łucenko.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1220790-o-kvasnyevskiy-zaproponuvav-ukrayini-kilka-variantiv-zvilnennya-yu-timoshenko

Share Button

Czytaj również

Fot. rian.com.ua

Na Donbasie zaczęło obowiązywać kolejne zawieszenie broni

Od północy 27 lipca 2020 roku na linii rozgraniczenia wojsk na Donbasie obowiązuje kolejne zawieszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.