KIJÓW. 24 marca. UNN. Szef partii UDAR, Witalij Kliczko powiedział, że UE i USA, mogą nałożyć sankcje wobec ukraińskiego rządu. Polityk wystąpił w programie „Wydarzenia tygodnia” na kanale „Ukraina”.
Kliczko mówił także o swoich rozmowach z kongresmanami i przedstawicielami rządu USA podczas swojej niedawnej wizyty w Stanach Zjednoczonych. W Brukseli spotkał się z kilkoma wpływowymi politykami Parlamentu Europejskiego, a podczas wizyty w Warszawie – z prezydentem Polski. Na każdym spotkaniu omawiane były kwestie więźniów politycznych na Ukrainie.
„POjawiają się groźby sankcji. Powinno być to osobiste sankcje wobec tych, którzy łamią prawa człowieka, naruszają prawa i wolności. wkrótce, jestem pewien, że będą one realizowane w stosunku do ludzi, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za decyzje władzy wykonawczej” – powiedział Kliczko.
Źródło: UNN
http://www.unn.com.ua/uk/news/1198139-v-klichko-vpevneniy-scho-nayblizhchim-chasom-vid-yes-i-ssha-budut-sanktsiyi