czwartek, 22 Kwiecień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Kozhara i Tombiński o wejściu Ukrainy do UE

Kozhara i Tombiński o wejściu Ukrainy do UE

Share Button

KIJÓW. 4 stycznia. UNN. Minister spraw zagranicznych Leonid Kozhara spotkał się z szefem delegatury UE na Ukrainie, Janem Tombińskim.

Ambasador pogratulował nowemu ministrowi sprawa zagranicznych Ukrainy nominacji na stanowisko i życzył mu powodzenia w realizacji priorytetów polityki zagranicznej. Podczas spotkania Minister potwierdził kurs integracyjny Ukrainy i przedstawił kluczowe obszary w kontekście reform mających na celu harmonizację współpracy z Unią Europejską.

Omówiono także kluczowe kwestie związane ze stosunkami UE-Ukraina, w tym przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej i perspektywy wprowadzenia ruchu bezwizowego. Strony omówiły także możliwości intensyfikacji dialogu politycznego między Ukrainą i UE na wszystkich szczeblach. Ustalono także harmonogram kontaktów dwustronnych w niedalekiej przyszłości, w tym w ramach przygotowań do 16. szczytu UE-Ukraina, zaplanowanego na 25 lutego 2013 r. w Brukseli.

Także dziś rozmowę telefoniczną z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Leonidem Kozharą odbył pierwszy wicepremier i minister spraw zagranicznych Republiki Czeskiej Karel Schwarzenberg. Strona czeska potwierdziła poparcie dla europejskich aspiracji Ukrainy

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1175054-kozhara-rozpoviv-tombinski-yak-ukrayina-nablizhatimetsya-do-yes

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Spotkanie Zelensky-Erdogan: Turcja gotowa włączyć się w proces pokojowy na wschodzie Ukrainy

Wołodymyr Zelensky spotkał się z Recepem Erdoganem w czasie wizyty w Turcji 10 kwietnia 2021 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.