czwartek, 27 Luty, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Komisja Europejska przeznaczy 45,3 milionów euro na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

Komisja Europejska przeznaczy 45,3 milionów euro na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

Share Button

KIJÓW, 4 grudnia. UNN. Komisja Europejska przeznaczy 45,3 milionów euro na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w krajach Europy Wschodniej i Południowej. Taką informację przekazała agencja UNN powołując się na służbę prasową delegatury UE na Ukrainie.

Komisja Europejska zatwierdziła drugi etap Funduszu Społeczeństwa Obywatelskiego dla regionów sąsiadujących z UE. W budżecie na lata 2012-2013 na działania zostało przeznacozne 45,3 mln euro. Celem tej inicjatywy jest wspieranie społeczeństwa obywatelskiego w krajach sąsiadujących UE.

Finansowanie inicjatywy podzielone jest na dwie części: Fundacja Partnerstwa Wschodniego otrzymają środki w wysokości 23,3 milionów euro, natomniast Fundusz Partnerstwa Południowego – 22 mln euro.

Fundusz będzie wspierać społeczeństwa w procesie reform na poziomie krajowym i lokalnym.

Według Wysokiego Przedstawiciela UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Catherine Ashton, społeczeństwo obywatelskie „odgrywa rolę siły napędowej demokratyzacji i spójności”.

Przypomnijmy, że Komisja powołała Fundację społeczeństwa obywatelskiego w 2011 roku w celu wzmocnienia potencjału organizacji społeczeństwa obywatelskiego w krajach partnerskich. Fundusz daje organizacjom obywatelskim możliwość brania udziału w procesach transformacji i demokratyzacji w krajach sąsiadujących z UE poprzez zwiększenie ich zdolności w dziedzinie praw człowieka i wolności obywatelskich, oraz monitoringu ich przestrzegania.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/ua/news/1067192-evrokomisiya-vidilit-45,3-mln-evro-na-rozvitok-gromadyanskogo-suspilstva/

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.gov.ua

Starcia na Donbasie; prezydent Ukrainy zwołuje RNBO

O godzinie 4 rano we wtorek 18 lutego, w pobliżu miejscowości Zołote w obwodzie ługańskim …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.